חוגגים ט"ו באב בעסק שלך

היום חוגגים את ט"ו באב, יום האהבה. אין ספק מלא פרחים נשלחים להם, בונבוניירות נפתחות, ספיישלים בבתי עסק וזיקוקים באוויר. התאהבות, בין אם בעולם העסקי ובין אם בעולם האישי, היא עם אותם מאפיינים ומרכיבים. אהבה היא לאורך זמן, אך ההתרגשות מגיעה עם ההתאהבות. אז איך אפשר לשמור עליה בעסק שלכם?

אני פוגשת עצמאים רבים שהחלו בתשוקה גדולה מאוד את הקמת העסק שלהם, אך משהו בדרך השתבש. משהו לא מסעיר ומרגש כמו פעם ועומדת שאלת העסק – להיות או לא להיות, מידי יום ביומו. אז איך אפשר לשמר את ההתאהבות? איך עושים את זה (גם) בעולם העסקי?

התאהבות העסק טומנת בחובה את כל מרכיבי ההתאהבות שיש לנו בחיים האישיים. אם רק נשכיל לראות את האלמנטים, לחבר אותם ולמנף אותם, נוכל לשמור על הניצוץ בעיניים לאורך זמן.

אז מה עושים?

  1. תיאום ציפיות – אנחנו משתנים, העסק משתנה, הסביבה משתנה, ולא פעם אנחנו נמצאים בתוך שגרות ותפיסות שכבר אינן רלוונטיות לקהל או לעסק שלנו או בכלל, אך אנחנו רגילים לעשות אותן. אז מידי פעם תעשו עצירה, תבדקו מה אתם רוצים להשיג, מה הציפיות שלכם מהעסק, למי הוא נועד, מי הקהל, מה הייעוד שלו, מה החזון שלו, דייקו את התכנית העסקית ואולי אפילו תכתבו אותה מחדש, וכך ההתאמות הללו ייצרו מחדש את העסק שאתם רוצים.

  2. להפתיע – אנשים אוהבים הפתעות. הפתעות מרגשות אותנו ומעצימות את המתנה, כפי שכתבתי במאמר "מבצע בהפתעה". הפתיעו את הלקוחות שלכם ואולי גם את עצמכם בעסק שלכם. תכתבו פוסט בצורה אחרת, צלמו אחרת את המוצרים שלכם, חברו את המוצרים שלכם לעולם תוכן אחר, עשו שיתוף פעולה מפתיע – פשוט תפתיעו. הפרגון שתקבלו מהסביבה שלכם להפתעה הוא כל כך משמעותי, אתם לא יכולים להבין כמה. נסו ותיווכחו.

  3. לחדש ולגוון – אנחנו רגילים לשגרת עבודה, שגרת שיווק, שגרת תפעול – שגרה. נסו לחשוב מה אפשר לעשות אחרת? מה כדאי לחדש בעסק? מה צריך לגוון? בחנו מוצרים ושירותים חדשים, ערוצי שיווק חדשים וחידוש קיימים, צרו חידושים וגיוונים, ולו הקטנים ביותר, ואלו יוסיפו ריגוש לכם ולקהל שלכם.

  4. להתאוורר – עם כל אהבתנו הגדולה, אנחנו צריכים גם זמן להתאוורר. אחד הדברים שאני ממש מקפידה עליהם הוא "שבת מנוחה". לנוח לגמרי מהעבודה בשישי שבת. הריחוק הזה מהעבודה מטעין אותי ומאפשר לי להגיע לעסק שלי עם כוחות מחודשים. ההטענה הזו כל כך משמעותית ואחריה תגיעו עם בוסט אדיר לעסק שלכם. הגדירו לכם יום חופש ואל תתפתו לעבוד בו. לא תאמינו כמה זה יהיה משמעותי.

  5. לפנק – אלמנט חשוב נוסף הוא פינוק. אנחנו נפנק את בן או בת הזוג שלנו בזוגיות אך מה קורה בעסק? פעמים רבות אנחנו נדחה את זה, נעביר את המשאבים לדברים היותר הכרחיים ופחות נדאג לפינוקים. פנקו את עצמכם ואת העסק שלכם בדברים שאתם רוצים, כמו תוכנה מגניבה שרציתם, מצלמה חדשה שכבר הרבה זמן חלמתם עליה, אביזרים שווים למשרד וכו'. אלו דברים שאינם הכרחיים, אך רכישתם תביא לעלייה מופלאה של מצב הרוח שלכם.

התאהבות יומיומית (גם) בעסק שלכם היא מהותית וחשובה. הלקוחות שלכם חשים את זה, האנרגיות שלכם מושפעות מזה וכך כל הסביבה שלכם. מזמינה אתכם לחגוג ט"ו באב כראוי בעסק שלכם. חג שמח ואוהב.

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email