מה קורה כשעצמאי חולה? איך מתמודדים ואולי זה בכלל לטובה? הכל במאמר הקבוע שלי

עצמאי חולה

בשבוע שעבר זה קרה גם לי. אחרי סבב של חולי בבית  – הגיע תורי. כל כך פחדתי להיות חולה, בטח ובטח כעצמאית. יש לי מלאאא התחייבויות ללקוחות, לעובדים, לספקים, לתכנית העבודה שלי ושלא נדבר על החיים האישיים, אסור לי להיות חולה. לא הצליח לי. אני חולה.

זה התחיל בעצלתיים, לא ממש חולה, קצת נזלת, קצת שיעול וזהו. חששבתי שאם אתקוף את זה במיטב הארטילריה הרפואית והטבעית הם יחוסלו ללא בעיה. אז חשבתי. העברתי סדנת פיתוח למנהלים עם קצת התקררות, פגישה עם קצת-הרבה טישו ולסיום סיומת סדנת פיתוח מנהלים נוספת. המצב הדרדר לו ומצאתי את עצמי עם חום, סינוסיטיס ודלקת בגרון. חגיגה גדולה!

למרות הכל מצאתי שיש דברים טובים שיכולים לצמוח מזה והחלטתי לשתף אתכם. אז מהם הדברים הטובים שיכולים לצמוח ממחלה?

  1. זמן לעצמי – הבנתי (הגיע הזמן, לא?) שאני חייבת לעצור לרגע ולתת לגוף שלי את המנוחה הנדרשת. הבנתי שאני צריכה לתת מקום לחולי שלי ובעיקר לעצמי, לאגור כוחות. לאגור כוחות זה אומר לא לעבוד. לשחרר.

  2. אמון באנשי מקצועי – יש לי תשתית נהדרת של עובדים וספקים שאני מאמינה בהם. אז כן, מותר להוריד הילוך ולתת להם לממש את היכולות שלהם כראוי. הרי בחרתי אותם בקפידה, אני מאמינה ביכולות שלהם, אז די, צריך לשחרר. שחררתי ולא להאמין, הכל עבד כמו שצריך, בלי שום אתגר, מחובר לחזון, הערכים ודרך העבודה שלי, אז איך לא עשיתי את זה קודם???

  3. לקוחות – הלקוחות שלי הם הרבה מעבר ללקוחות. יש שם כאלו מערכות יחסים, שזה כבר קצת משפחה, קצת חברים, הרבה מעבר ללקוחות. כשעניתי לשיחות והם שמעו את קולי, מיד הם ציוו לי ללכת לנוח ושמו את עצמם בצד. אבל אני, כמו שאני, העדפתי לתת חלופות. במקום לשוחח איתי – מיילים והודעות. הגבתי שיכולתי והם מבחינתם היו מלאי הבנה ורגישות. הקשרים רק התחזקו יותר בעקבות המחלה ואפילו זכיתי לפינוקים מהם.

  4. רעיונות חדשים – אחרי שנושא הלקוחות והעובדים נפתר מבחינתי, הזמן עם עצמי אפשר לי זמן למחשבה מחודשת על דברים, דיוקים שהייתי צריכה לעשות בראש נקי ממחשבות, ואם זה לא מספיק אז אפילו עלה לי רעיון לפינה חדשה בדף העסקי שלי. לגמרי מינוף של המצב להזדמנות נהדרת!

  5. זמן משפחתי – הבנתי שאני צריכה לנוח ולשחרר. הודעתי לבן זוגי רשמית: אני חולה. כאן הוא הבין שבאמת מצבי לא מזהיר (אם אני כבר מצהירה ולא נלחמת בלעשות ש"הכל בסדר"), ומעבר לעזרה שלו גייסנו את החברים והמשפחה סביבי את כל הסביבה התומכת האפשרית. כולם נרתמו ואיזה כיף זה לגלות מחדש איזה חברים ומשפחה נהדרים יש לנו.

בסופו של דבר, אני מאחלת לכולנו רק בריאות וכמה שיותר. אך אם בכל זאת נפל עליכם חולי חורפי שכזה, נסו למנף את הזמן הזה להטענת המצברים שלכם ולראות את החיובי בכל התהליך. רק בריאות!

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email