בהגדה מדברים על ארבעה בנים. האם ידעתם שהם קיימים כן בעסק שלכם?

ארבעה בנים דיברו בעסק

פסח כבר כאן וישנם את ארבעת הבנים בהגדה. שמתי לב שהקולות הללו מופיעים גם בעולם העסקים. אז אילו ארבעה בנים אנו מדברים בעולם העסקים? האם אתם שומעים את הקולות הללו גם אצלכם? קראו ותדעו.

חכם – ישנו החכם שיודע הכי טוב. יודע טוב יותר מכולם מה לעשות, כי הוא כבר עשה את זה, כי הוא כבר חווה את זה. אין ספק להיעזר בעצות של חכמים וניסיונם זה חשוב, אך אל תשכחו שלאו דווקא מה שעבד אצלו יעבוד אצלכם, ישנו שוני ביניכם, בסיטואציה ובכלל.
מצאו את החכמים באמת, אלו שרוצים לטובתכם, יוכלו לתת כמה טיפים מניסיונם, אך לא יגלו יהירות והתנשאות מולכם, אלא באמת יראו אתכם מולם.
קחו את עצות החכמים כלמידה, כניסיון והיו חכמים בעצמכם עם חשיבה שתשרת אתכם. טעיתם? ממש לא נורא, לומדים מטעויות ולומדים מהן מצוין. אל תמעיטו בעצמכם, ביכולות, בידע והניסיון שלכם. לכל דבר יש משמעות, וכן, הקשיבו גם לתחושת הבטן שלכם.

רשע – לצערי ישנם גם כאלו. הם אלו שחושבים על עצמם וטובתם הרבה לפני שהם חושבים על טובתכם. אני כלל לא מתכוונת להרחיב עליהם, היות ואני מאמינה שמי שלא עושה לכם טוב, מקומו רחוק מכם ואין טעם להשקיע מאמץ בשינוי הגישה. התחברו לסביבה תומכת, שרואה אתכם, שמפרגנת ומסייעת לכם לקדם ולהתקדם, ונמצאת שם גם ברגעי ההצלחה, אך גם ברגעים המאתגרים.

תם – עידן התמימות הוא קצר מאוד בעולם העסקי. מהר מאוד מתבהרת התמונה ועידן התמימות מתמסמס לו. עם זאת יש חלק בתמימות שלעיתים אנו מאבדים והוא חשוב – היכולת להאמין באמת ובתמים בחלומות ורעיונות גדולים. אל תאבדו את התמימות, את היכולת לחלום כמו כילדים. האמינו בכם, ביכולות שלכם וחלמו בגדול ופרשו את החלומות שלכם לעשייה חכמה שמשרתת אתכם.

לא יודע לשאול – אני פוגשת עצמאים רבים שמעדיפים לא לשאול. הם מבינים שיש קושי מולם, מבינים שהם לא יכולים לבד, אך עם זאת הם חוששים לשאול. הם מרגישים שלא בנוח, חוששים ממה שיחשבו עליהם, חוששים לשאול שאלה "טיפשית" ועוד. אני מאמינה שאין שאלות טיפשיות, הטיפשות היא להישאר עם השאלות ללא מענה. יש לכם שאלה? סוגיה? תשאלו את האנשים שיוכלו לסייע לכם, חפשו מאמרים, פורומים וקבוצות מתאימות. יש כל כך הרבה מידע וידע בחוץ, שבקלות תוכלו לתת מענה לשאלות שלכם. אל תשארו עם שאלות לא פתורות.

אז לכבוד הפסח, בדקו אילו "בנים" יש סביבכם בעסק וכיצד אתם נוהגים בעסק שלכם. האם זוהי הדמות שאתם רוצים להיות בה? האם ישנם שילובים? האם סיטואציות מסוימות מוציאות מכם גישות שונות? שווה מחשבה…
אז חג שמח!

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email