כולנו רוצים להצליח, האמנם? כמה מאתנו מפחדשים להצליח ושמים לעצמנו את המכשולים? איך מתמודדים?

הפחד מהצלחה

אני פוגשת כל כך הרבה עצמאים שרוצים להצליח, שזו המטרה שלשמה הם מגיעים אליי לייעוץ וליווי עסקי. אנחנו יוצאים לדרך, מתחברים לעסק, לערכים, למטרות, מציבים יעדים ואז זה מגיע. ישנו פחד סמוי להצליח ואני מצליחה לזהות את זה מבעד לעשייה המאופק­ת והספקות שעולים.

פתאום עולות מחשבות של: מה יקרה אם אני אצליח? אולי אאבד את החופש שלי? אולי אציב רף חדש עבורי ועבור הסביבה שלי ואז לא אוכל לשבור אותו שוב? בעצם אולי בכלל לא מגיע לי? כך זה מתחיל, ממחשבות וזה מחלחל עמוק עמו, עד שבאופן אירוני, למרות שאנחנו רוצים להצליח אנחנו שמים לעצמנו רגל.

אז מה עושים? איך מתמודדים?

  1. רשימת עוצמות – אני יודעת, מאתגר אותנו לפרגן לעצמנו, אך אם אין אני לי מי לי….מהן העוצמות שלכם? מהן התכונות והיכולות שלכם שאתם עומדים מאחוריהן בגאווה ועזרו לכם פעם אחרי פעם באתגרים שעמדתם מולם? העוצמות שלכם אינם מובנות מאליהן, הן לגמרי ייחודיות, כל אחת ואחת מהן, ולכן תנו מקום לכולן. ייתכן ובהתחלה לא יעלו לכם הרבה, אך אט אט, כאשר תזכרו באתגרים והצלחות שצלחתם תגלו עוד ועוד. את יכולים להיעזר גם בסביבה הקרובה שלכם בכדי לדעת מה הם רואים בכם.
  2. סביבה תומכת – בנו את רשימת הנבחרת שלכם, רשימת האנשים שאתם יכולים לפנות אליהם בכל עת, שנמצאים ונוכחים עבורכם תמיד. זוהי הנבחרת התומכת שאתם יכולים לסמוך עליה, שתוכל לחזק אתכם ברגעים מאתגרים, בלי מסיכות, בלי פילטרים, הכי אמיתי שיש.
  3. רשימת יתרונות – הסתכלו על הצעד שעומד בפניכם. מהם היתרונות שלו, ממליצה לכם בחום ליצור רשימה של היתרונות שהצעד שאתם מתכוונים לעשות יניב לכם, מה הוא יאפשר לכם. לאחר מכן, רשמו לעצמכם מה התחושות שילוו אתכם בכל אחת מהצעדים הללו.
  4. רשימת אתגרים – כעת, לאחר שהבנתם מהם היתרונות המשמעותיים של הצעד העומד בפניכם, הכינו רשימת חששות. מה מלחיץ אתכם? ממה אתם חוששים? מה עלול לקרות? רשמו ליד כל סעיף וסעיף כיצד תתמודדו עם כל אתגר. כיצד רשימת העוצמות שלכם יכולה לסייע לכם בכדי לפתור את האתגרים שישנם? רשמו את הכל לפניכם, בכדי שיהיה מולכם בכל פעם שיעלו חששות.
  5. חשיבה מחודשת – הסתכלו כעת על היתרונות והאתגרים הרשומים לפניכם. עד כמה האתגרים באמת ממשיים עבורכם? עד כמה הם ראליים? הסתכלו פעם נוספת על היתרונות של הצעד שלכם, עד כמה היתרונות מרגשים אתכם, עד כמה אתם חשים שבוער בכם להגשים? לממש? להתחיל בעשייה? כיצד תוכלו לשלב את הנבחרת שלכם בתוך האתגר שלכם.

עומדים בפנינו אינספור אתגרים. כפי שכתבתי במאמר של "לקפוץ למים", לעיתים הפחד מהמקום הלא מוכר מלחיץ אותנו וכאשר אנו יוצאים לדרך, אנו מגלים שהכל מסתדר לטובה. אפשרו לעצמכם לצמוח, להתפתח ולגדול וצרו מחשבות שיחזקו את המציאות הזו.
שיהיה בהצלחה!

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email