השגרה נשברה (שוב) והעסקים מנסים למצוא את שאריות השגרה האחרונות. כיצד מתמודדים? הכל במאמר ממוקד עבורכם

שגרה נשברת

הקורונה החלה לדעוך, העסקים החלו אט אט להראות סימני התאוששות ולהרים את ראשם, אבל הנה שוב שיבוש שגרה: טילים, סגירת מסגרות חינוך, התפרעויות ביישובים  – חגיגה. לכל ההיבטים הללו יש השפעות משמעותיות על העולם העסקי לטווח הקצר ולטווח הארוך.

בהיבט האישי, כאשר יש אי ודאות ושיבוש של שגרה, האנרגיות של האנשים, המוטיבציה, התחושות, כולן נמצאות במגמת ירידה ומשפיעות על הווייב של הארגון כולו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסקים קטנים של אדם אחד. מעבר לכך בהיבט העסקי, יש לכך השפעות על המשק כולו: ישנה ירידה בהכנסות, רמת הצריכה יורדת ונכנסים להאטה במשק.

עם כל הקושי של שיבוש השגרה, מה בכל זאת ניתן לעשות?

  1. שיתוף – אף אחד מאתנו לא חסין לאירועים. יש אתגרים שאתם או הארגון נתקל בהם בעקבות האירועים? שתפו זאת. בסופו של יום, כמו שאני אומרת תמיד, אנשים עושים עסקים עם אנשים, ולכן תתחברו לעצמכם, לערכים שלכם ושל הארגון שלכם, ובהתאם לכך שתפו את תחושותיכם ואת האתגרים העומדים בפניכם בימים אלו. שתפו את המציאות היומיומית שלכם בימים האלו, מהי השגרה שלכם בימים האלו.

  2. אותנטיות – אחד הדברים הכי משמעותיים בעיניי הוא להיות אותנטי. אל תנסו להיות משהו שאתם לא, לא כארגון ולא כאדם פרטי. אנשים מזהים את זה מרחוק וסולדים מכך מאוד (ובצדק). היו אתם, היו אמיתיים, היו מחוברים ל"אני" שלכם ולערכי החברה שלכם וברוח הזו כתבו ושתפו את רחשי לבכם.
    עם זאת, אני ממליצה, שלא להיכנס לפוליטיקה, היות ובעיניי זה לא רלוונטי ליישות העסקית שלכם. לעניות דעתי, אין לכך מקום בעולם העסקי, אך זוהי המלצתי ואתם מוזמנים לעשות אחרת אם בוער בכם לשתף, רק קחו בחשבון שיש לכך השלכות לאורך זמן.

  3. נקודות שגרה קטנות – למצוא את נקודות השגרה הקטנות שלנו. הדברים הקטנים שמחזירים לנו את השגרה, שנותנים לנו את נקודות האור שלנו. זו אינה שגרה, אך ישנם דברים קטנים שאנחנו עושים במהלך היום שעוזרים לנו, שמהווים עבורנו סוג של עוגן למהלך היום. מצאו את העוגנים הללו ונסו לעשות כמה שיותר מהם. למשל: התעמלות בוקר, קפה קבוע, העלאת פוסטים אך הפעם עם נימה אישית אחרת, כי בכל זאת זו לא שגרה ואי אפשר להתעלם מהמצב.

  4. לקחת אוויר – בסופו של יום אנחנו אנושיים. מרגישים שאתם לא ממוקדים? שאתם צריכים אוויר? שאתם צריכים לקחת הפסקה? קחו! עשו הפסקה מהכל, קחו את הזמן שצריך ועשו רק את הדברים שחובה לעשות, פנו את עצמיכם להטעין את עצמכם לקחת אוויר ותנו לעצמכם את הזמן שאתם צריכים.

בסופו של יום, כמו שתמיד אני אומרת, אנחנו עושים עסקים עם אנשים. אף אחד לא מצפה שתהיו חסינים ואדישים למצב. כל אחד מגיב אחרת, כל אחד חש אחרת למצב וכל תחושה היא לגיטימית לחלוטין ויש לכולן מקום. היו מחוברים לעצמכם, לעובדים שלכם, לקולגות שלכם, הבינו את רוח החברה ושתפו את הדברים.

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)