תחושת דה-ז'ה-וו באוויר, שוב אנחנו נכנסים לסגר, שוב הקורונה מרימה את ראשה בכל הכוח ושוב העסקים מקבלים מכה אנושה. עצמאים רבים יעבדו כעת מהבית, לנסות להמשיך כרגיל ולשמר את רמת ההכנסות של העסק (בהנחה שהעסק אינו סגור), ואם זה לא מספיק, חלקם אף נאלצים להתמודד עם הקושי שילדיהם נותרו ללא מסגרות.

טיפים לעצמאי בסגר

תחושת דה-ז'ה-וו באוויר, שוב אנחנו נכנסים לסגר, שוב הקורונה מרימה את ראשה בכל הכוח ושוב העסקים מקבלים מכה אנושה. עצמאים רבים יעבדו כעת מהבית, לנסות להמשיך כרגיל ולשמר את רמת ההכנסות של העסק (בהנחה שהעסק אינו סגור), ואם זה לא מספיק, חלקם אף נאלצים להתמודד עם הקושי שילדיהם נותרו ללא מסגרות.

עם כל הקושי, מי שמכיר אותי, יודע שאני מהאופטימיים, אז מנסה בכל הכוח לעשות מהלימון החמוץ הזה לימונדה, כמה שרק אפשר. אז בכל זאת, מי שהעסק שלו עדיין פעיל ופתוח, כיצד ניתן לעבוד מהבית? מה ניתן לעשות בכדי לשמור על שגרת עבודה בכל זאת?

אז הנה ריכזתי עבורכם טיפים לעבודה מהבית:

  1. סדר יום – הגדירו את סדר היום שלכם לכל יום. מהן שעות העבודה שלכם? מתי אתם מתחילים לעבוד? האם יש לכם הפסקת צהרים? מה אורכה? האם אתם עובדים בכל ימות השבוע? ההגדרה מראש של ימי העבודה תפשט עבורכם את הדברים ותאפשר לכם להגדיר את ימי העבודה שיש לכם וליצור עבורכם ועבור הסובבים אתכם סדר יום.
  2. תיעדוף משימות – מה התכנון שלכם לאותו היום? מה אתם מתכוונים לעשות? שבצו את המשימות שלכם לפי הערכת הזמן של כל משימה. הגדירו בכל יום עד שלוש משימות משמעותיות ועיקריות שיש לכם לעשות, לא יותר מכך. דייקו את המשימות הללו, פשטו את המשימות הללו והגדירו מה צריך להיעשות בכדי שאלו ימומשו. המיקוד בשלוש משימות עיקריות יוכל למקד את העשייה שלכם ולמנוע התפזרות ותחושת חוסר הספק בסופו של יום.
  3. פרטנר לדיווח – אחד הדברים שאני מוצאת שעובד תמיד, זה פרטנר לעדכונים. כאשר אנחנו מגדירים לנו פרטנר שמקבל דיווח יומי על ההספק שלנו ואנו מרגישים מחויבים אליו, זהו כוח משמעותי עבורנו. התחושה שהתחייבנו מול מישהו ולא עמדנו במילה שלנו, ואנו מתחילים לתרץ לו מדוע, היא לא פשוטה. לכן, בחרו מישהו שלא יקל עליכם ויקבל את הדחיות שלכם, אלא שיידע לשאול אתכם מתי אתם מתכוונים לסיים את המשימה ולהתחייב אליה מחדש.

  4. יוצאים לעבודה גם בבית – התפיסה של העבודה מתחילה בראש. כשאנחנו לבושים ברישול, בפיג'מה ולא בבגדי העבודה, בפינת עבודה מאולתרת, כך גם אנו חשים לגבי העבודה שלנו. עובדים מהבית? עובדים. צרו לכם פינת עבודה נעימה ובעיקר נוחה עבורכם. תתלבשו ותתארגנו לעבודה, כאילו ויצאתם לפגישה. לא תאמינו כמה שהאלמנטים הללו משפיעים על אפקטיביות העבודה שלכם.

  5. לדעת לעצור – ועם זאת, העבודה בבית לפעמים מביאה לכך ששוכחים להניח לעבודה. תדעו מתי לעצור ולהניח לעבודה ולפנות זמן לעצמכם, זמן לבני הזוג, למשפחה, לדעת לעצור. ישנה חשיבות גדולה להטענה עצמית, בייחוד בימים המוטרפים הללו, ולכן הטעינו את עצמכם ודעו לעצור מידי פעם ממירוץ העצמאי ולנסות גם ליהנות מהזמן האישי הזה שהזדמן לנו.

אז עם כל הקושי, אני מקווה שתהיה לכולנו שנה טובה ונצליח בכל זאת לשמור על שגרת עבודה כלשהי. ואם אתם מצליחים לעמוד בשגרה הזו והיא הופכת להיות עניין של מה בכך עבורכם, אני מאוד ממליצה לבנות, בייחוד בשנה מאתגרת שכזו, תכנית עסקית. תכנית עסקית לא תוכל לצפות את כל האתגרים שצפויים לכם השנה, אך תכנית עסקית תוכל להכין אתכם לרובם, וכך תוכלו להתמודד בצורה מיטבית עם הלא צפוי.

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)