הילדים קיבלו תעודות הערכה ומה קורה בעולם העצמאים? אנו לא מקבלים משוב מהמנהלים שלנו, לא מקבלים תעודות הערכה, בונוסים על הישגים ונותרים עם הערכה עצמית שהיא לגמרי סובייקטיבית ופעמים רבות נתון משתנה. אז מה עושים?

זמן לתעודות

השבוע הילדים שלי חזרו עם תעודות הערכה מבית הספר. אחד המסרים החשובים שדיברתי איתם מיומם הראשון בבית הספר, היא שתמיד אהיה גאה בהם וביכולות שלהם, לא משנה מה הציון ואני רק רוצה לדעת שהם עשו את המקסימום שלהם. הם כבר מדקלמים: "עשינו את המקסימום" וההישגים שלהם נהדרים, כי לא משנה מה כתוב, הם יודעים להעריך את עצמם, את היכולות שלהם ביחס לעצמם ולא ביחס לאחרים.

מה קורה בעולם העצמאים? אנו לא מקבלים משוב מהמנהלים שלנו, לא מקבלים תעודות הערכה, בונוסים על הישגים ונותרים עם הערכה עצמית שהיא לגמרי סובייקטיבית ופעמים רבות נתון משתנה של נדנדת העצמאי.

אני מוצאת עצמאים רבים שאינם מודעים להישגים שלהם, ליכולות שלהם, לעשייה המופלאה שלהם ואומדים את עצמם בממדים שכלל אינם רלוונטיים עבורם, אך הם אלו שמנחים את הסביבה שלהם, ומשם הדרך להערכה ירודה היא מהירה ולעיתים אף הרסנית.

אז מה עושים?

  1. יעדים – איך תדעו אם הגעתם לתוצאה טובה יותר או פחות? כיצד תדעו אם ההכנסות שלכם לחודש הזה גבוהות או נמוכות? אם העשייה שלכם מספקת? יעדים, זו התשובה. הגדירו יעדים ברורים לכל אלמנט שתרצו לאמוד: מספר הפוסטים, מספר הלקוחות החדשים, מספר לידים, הכנסות וכו'. עצם רישום היעד מולכם מדייק אתכם ומכווין אתכם לעשייה ממוקדת ומדויקת יותר.

  2. סביבה תומכת – פעמים רבות הסביבה שמקיפה אותנו היא זו שמשקפת לנו את העשייה שלנו, את ההערכה אלינו. מצאו את הסביבה הראויה לכם, את הסביבה שעושה לכם טוב, שמטעינה אתכם, מחזקת אתכם וגורמת לכם לרצות ממנה עוד. סביבה תומכת ובונה היא מהותית להערכה שלכם וזוהי אוזן קשבת וכתף נהדרת לים עליה את הראש לעיתים.

  3. רשימת עוצמות – אם אגיד לכם לכתוב חמישה דברים שהייתם רוצים לשפר אצלכם, אני מניחה שהיו עולים לכם בין רגע אינספור אלמנטים והאתגר היה לצמצם לחמישה. מה אם אבקש מכן לכתוב חמש עוצמות משמעותיות שיש בכם? היה לוקח יותר זמן? רשמו לעצמכם לפחות חמש עוצמות משמעותיות שלכם שאתם רוצים לשמר וחמישה מאפיינים שהייתם רוצים לשפר. עבור כל אחד מהסעיפים רשמו מספר פעולות ברורות שעליכם לעשות לשימור וחיזוק ושבצו אותן בלוח הזמנים שלכם.

  4. העשרה – העשרה ולמידה הם משמעותיים להערכה עצמית וקידום מקצועי. העשירו את עצמכם בקורסים, הרצאות, סדנאות וכל דבר אשר יכול להעשיר את עולמכם המקצועי ולתרום להערכתכם המקצועית כלפי עצמכם. עושר התכנים שנמצא כיום בעולם הווירטואלי ובעולם הפיזי מאפשר אינסוף אפשרויות להעשרה.

בסופו של דבר הפרשנות שלנו לסיטואציה, היא זו שתקבע את המחשבה, ההערכה והתפיסה עלינו. בדיוק מהסיבה הזו ייתכן שיהיה שוני בהערכה שלנו לעצמנו מיום ליום. שמירה על האלמנטים של: הצבת יעדים, סביבה תומכת, מינוף עוצמות והעשרה, אלו יוכלו לדייק את ההערכה שלנו ולמנף אותנו, אז תכינו גם לעצמכם תעודת הערכה, מגיע לכם!

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email