כעצמאים, כל יום מלווה בבחירות, אינספור בחירות. מהן הבחירות של העצמאי?

בחירות (העצמאי)

בימים האלו, בהם מתקיימות שוב (ושוב ושוב….) בחירות, אני לא יכולה שלא להביט בסמנטיקה של בחירות בחיי העצמאי. לנו, כעצמאים, אנו עומדים כל יום מחדש בבחירות. בכל יום עלינו לבחור ולקבל מגוון של החלטות. להיות עצמאי זו בחירה כל יום מחדש.

אני מאמינה שישנן בחירות יסוד בחיי העצמאי שהן הכי משמעותיות ומתוות את הדרך שלו וההתנהלות שלו מידי יום ביומו.

אז מהן הבחירות הכי משמעותיות שעומדות בפני העצמאי?

  1. בחירה בעצמי – אחת הבחירות הכי משמעותיות בחיי העצמאי זו הבחירה בו. הבחירה ב"אני" שלי, בערכים שלי. לעיתים זה מאוד מאתגר להיות נאמן ל"אני" שלנו, כאשר תנאי השוק, התחרות והלקוחות נושפים בעורפנו. היכולת להיות נאמנים לעצמנו, להיות קשובים לצרכים שלנו, לדעת מתי להטעין את עצמנו, מתי להעלות הילוך ומתי לשחרר. להעריך את הלבד שלנו, לא בדידות, אלא את ה"אני" שלנו בתוך המכלול הזה של חיי העצמאי, הוא מופלא בעיניי. היכולת לעצור לרגע וליהנות ממי שאנחנו ומה שאנחנו עושים. ההנאה הכי בסיסית, אך הכי משמעותית.

  2. בחירה בעסק – פעמים רבות אנו זולגים מהעסק שלנו לבית, לחבר טוב שמתקשר, לעייפות שלנו, לכל דבר אפשרי. היכולת שלנו לבחור בכל יום מחדש בעסק שלנו, להיות קשובים, להיות דינמיים מחד וממוקדים מאידך, זוהי בחירה מופלאה ומאתגרת. העסק שלנו לעיתים מרגיש כמו רכבת הרים מתפתלת, עם המון ירידות ועליות, והיכולת שלנו לבחור בעסק שלנו כל פעם מחדש היא לא מובנית מאליה ומצריכה חשיבה יצירתית ואורח רוח.

  3. בחירה בסביבה – האנשים המקיפים את חיי העצמאי הינם בעלי תפקיד מהותי בחיי היום יום. יש שנועדו לייעוץ, יש לתמיכה, יש להקשבה, לשיתוף ועוד ועוד. המשותף לכל אלו שהם צריכים להיות סביבה תומכת, חבר'ה משלנו, שיוכלו לסייע, לקדם ולמנף. בחרו כל יום מחדש את הסביבה המקיפה אתכם, בדקו מיהם האנשים שמהווים את הסביבה התומכת עבורכם, המסייעת, ובאותה נשימה, אתם מוזמנים לשלוח לשלום את המצקצקים והספקנים. זה רק יקדם אתכם.

  4. בחירה בלקוחות – כמה חשוב לבחור לקוחות, כמה חשוב לדייק את קהל היעד שלנו. עלינו לבחור כל פעם מחדש את הלקוחות שלנו, את הקהל האידיאלי מבחינתנו, שנוכל לתת לו מענה לצרכים שלו ובד בבד שנהנה מהדרך אתו. הבנת הלקוח, הכרתו תוך חיבור לייעוד העסקי שלנו, זוהי הנוסחה שהופכת את העשייה העסקית שלנו לפורייה ומניבה וללא תסכולים.

  5. בחירה בעשייה – כמה פשוט ככה מאתגר. לבחור לעשות, לעמוד בהתחייבויות שלנו מול עצמנו, לעמוד במטלות ובדברים שאנחנו פחות אוהבים והיינו מעדיפים שייעלמו. היכולת הזו להיות בעשייה, כאשר אנחנו המנהלים של עצמנו, היא לא מובנית מאליה. אנו בוחרים בכל פעם מחדש לעשות ועושים זאת מתוך בחירה ולא מתוך הישרדות, היות וזה לא יכול להחזיק לאורך זמן.

כל כך הרבה בחירות עומדות בפני העצמאי, ובסופו של דבר זוהי בחירה יומיומית הנעשית מדי יום ביומו. עצמאי זוהי בחירה שמביאה עמה אינספור בחירות נוספות. מאחלת לכם לבחור נכון, נכון עבורכם, נכון לעסק שלכם ולהיות שלמים עם הבחירות שלכם.

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email