פעם אחת ולתמיד החלטתי לרכז את חסמי ההצלחה שאני פוגשת לעיתים כל כך קרובות ולפצח אותם

חסמי העצמאי

כיועצת עסקית אני פוגשת הרבה עצמאים מוכשרים, מלאי יכולת ומלאי פוטנציאל, אבל יש דברים קטנים – גדולים שעוצרים בעדם. פעם אחת ולתמיד החלטתי לרכז את חסמי ההצלחה שאני פוגשת לעיתים כל כך קרובות ולפצח אותם, כי אני כל כך רוצה שאנשים ועסקים יצליחו. אז מוזמנים לקרוא ולפצח עוד כמה בעצמכם:

 1. מה יגידו – פעמים רבות אנחנו לא עושים דברים כי אנחנו מפחדים מהתגובות, או עושים דברים כי לא נעים לנו. אנחנו מרגישים שזה הרגע הנכון, חשים תסכול במקום שבו אנחנו נמצאים, רוצים לפרוח, לפרוץ, ליצור משהו חדש, אבל חוששים ממה שיגידו, מהפרצופים, מה"לא נעים", מהתמודדות עם הסביבה והאנשים האחרים.
  אז די ל"מה יגידו". צרו סביבכם סביבה תומכת שבאמת תומכת בכם ולא רק במה שמקובל לתמוך, תתחברו לתשוקות שלכם לחלומות שלכם ואין כמו להגשים את עצמכם.

 2. להרוס לפני שהכל יקרוס – לעיתים הפחד משתק אותנו. כל כך משתק אותנו שרגע לפני שאנחנו פורצים, רגע לפני שאנחנו מצליחים, אנחנו עושים "אחורה פנה", מבטלים את הכל עם המון הסברים "הגיוניים" כביכול וחוזרים לנקודת המוצא. אני מאוד מאמינה בלאמץ את הפחד. הפחד למעשה מסמן לנו שאנחנו עומדים בפני שינוי, בפני משהו שאנחנו לא מכירים, לא מוכר וידוע עדיין.
  הרי גם כשפחות טוב לנו, לפחות אנחנו מכירים את זה, אז אנחנו רגילים לכך. משהו חדש הוא מרגש, מלהיב, אבל לא ידוע. זהו שינוי ושינויים מאתגרים אותנו. אנחנו לא יודעים האם הם בסופו של דבר יועילו לנו ויקדמו אותנו. אז מה עושים? כדאי להבין מהם הגורמים לפחד . בררו זאת עם עצמכם וכתבו אותם בזה אחר זה. כאשר הם מולנו כתובים, התחילו לרשום את דרכי ההתמודדות שלכם עם כל אחד ואחד מהם, כיצד ניתן לפרק אותו.

 3. לא מושלם? לא עושה! – אם זה לא מושלם בדיוק כמו שזה "צריך" להיות (מי קבע איך זה צריך להיות?) אז עדיף לא לעשות. מוכר? בטח מוכר! כל כך הרבה פרפקציוניזם מנחה אותנו לפעמים, שאנחנו מעדיפים לא לעשות בכלל, כלום, שום דבר, מאשר לעשות משהו, חלק ומשם להתקדם. תאמינו לי אני מדברת ממעמקי ליבי כפרפקטציוניסטית במצב קשה. כמה פעמים שהעדפתי לוותר, אם זה לא נראה ב-ד-י-ו-ק כמו שאני חושבת שזה צריך להיראות. אבל אז הבנתי, שיש דברים שרק אני רואה. יש דברים שהם 50% עבורי, אבל 150% עבור האחר, והתחלתי להפסיק להקשות עם עצמי. הפלא ופלא, הוצאתי יותר דברים, האיכות הייתה טובה, ויכולתי לשפר אחר כך אם רציתי וההיענות הייתה גבוהה.

 4. ניסיתי. לא הצליח. – לפעמים הדברים לא מצליחים כפי שאנחנו מצפים.
  לפעמים הדברים לא מתרחשים כפי שאנחנו היינו רוצים שהם יתרחשו. אז כן, לפעמים אנחנו מתאכזבים. אבל אם נראה את האכזבות הללו כחלק בלתי נפרד מההצלחות שלנו, כדיוקים לעבר ההצלחות, כמיקוד, כמקום לבחון, לנתח, ללמוד, לקחת אחריות ולמנף את אי ההצלחה כהזדמנות להצלחה הבאה, אנחנו נוכל להצליח ובגדול.
  תראו את וולט דיסני שבמשך שנים הסתובב מבנק לבנק לשכנע ברעיון שלו, או אופרה וינפרי שהורדה בדרגה כי היא אינה מתאימה לטלוויזיה. כל הפספוסים האלו דרבנו את האנשים האלו לדייק יותר, להבין מה לא עבד, לשפר ולהצליח. בדקו זאת גם אצלכם ודייקו. 

 5. אני לא מספיק טוב/ה – יש שיחות אינסופיות שאנחנו מנהלים עם עצמנו ומחלישים אותנו. לא משנה כמה ניסיון יש לנו, כמה השכלה רכשנו, כמה לקוחות מרוצים מעידים עלינו, פעמים רבות מחלחלת בנו התחושה של "אנחנו לא מספיק טובים. נקודה". אנחנו מספרים לעצמנו סיפורים שאם נלמד עוד קורס, זה יעשה את השינוי, אם נמצא את הלקוח הבא, זה ייצור את השינוי. אז לא. זה לא ייצור את השינוי.
  אתם טובים ונפלאים בדיוק כפי שאתם, אתם פשוט צריכים לזכור את זה. איך? עשו לכם רשימה של העוצמות וההישגים שלכם. רשמו לכם מהם ההישגים המשמעותיים שהשגתם, הצלחות שהיו לכם, תכונות שאתם אוהבים בכם ושמרו על הרשימה הזו קרוב-קרוב אליכם, כך שתוכלו להציץ בה בכל פעם מחדש.

 6. זה לא הזמן  אז אני רוצה לספר לכם: זה אף פעם זה לא הזמן!!! תמיד יהיה משהו שיכול לעצור את זה, תמיד יש משהו שבדיוק נתקע באמצע, תמיד יש משהו שיכול לעצור את זה. ברגע שתחליטו שהיום זה היום ואתם עושים כל שביכולתכם בכדי שזה יצליח, זה יהיה בדיוק הזמן המתאים לכך. אז קדימה. זה הזמן!

 7. למה דווקא אני? –כי אתם זה לא אחרים. כי כל אחד עושה את הדברים אחרת ונותן את הטאץ' האישי שלו לדברים, ויכול להיות שדווקא הפרשנות והמגע שלכם ייתנו את הקסם שלהם ויביאו את ההצלחות. פעמים רבות נתקלתי בעסקים שהחלפת בעלים הביאה להצלחה של אותו העסק בדיוק, או אותו רעיון שיושם קצת אחרת ע"י מישהו אחר הפך להצלחה גדולה במקום שאחר כשל. אז דווקא בשל חוסר ההצלחה של אחד, תלמדו, תשכילו מה לא עבד, שפרו והצליחו!

 8. אמרו לי…. – פעמים רבות אנשים, אפילו הקרובים לנו מדברים מתוך הפחדים שלהם, מתוך החששות שלהם ובכך גורמים לעצירה של חלומות אחרים. אתם חיים את החיים שלכם, מתמודדים את ההתמודדויות שלכם, לא בטוח שאתם שואלים את האדם הנכון שבאמת חי ומבין את הסיטואציה שלכם. בחרו את הסביבה התומכת שלכם. צרו לכם סביבה שתתמוך בכם בכל מצב, בכל סיטואציה, תדע להכיל אתכם, לשקף לכם את הדברים באופן הנכון לכם ולשים לכם את המראות הנכונות מולכם.

חסמים יש בלי סוף, אני בטוחה, אך בכם נמצא הכוח לפצח אותם, ליצור משהו אחר מתוך המקום הזה, להגשים את עצמכם ולמנף את היכולות שלכם למקום שאליו אתם שואפים. הנה סרטון שאני אוהבת במיוחד שיכול להראות לכם מה היה קורה לו אנשים רבי הצלחה שאנו מכירים היו מוותרים….

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט

הזמנה

בא לך להיפגש? הפגישה והקפה עליי :)

דילוג לתוכן