אני פוגשת עצמאים רבים שהולכים לאיבוד בניהול היום שלהם ומרגישים שהזמן חולף להם בין האצבעות. משמעת עצמית הינה אחד האלמנטים המשמעותיים, אך כיצד יוצרים סדר יום? או יותר מכך, איך בכלל מתחילים את היום?

איך מתחילים יום עבודה?

אני פוגשת עצמאים רבים שהולכים לאיבוד בניהול היום שלהם ומרגישים שהזמן חולף להם בין האצבעות. משמעת עצמית הינה אחד האלמנטים המשמעותיים, אך כיצד יוצרים סדר יום? או יותר מכך, איך בכלל מתחילים את היום?

המאמר הזה יוכל לתת לכם הכוונה ראשונית כיצד לנהל את היום שלכם, כיצד להתמודד עם החופש מחד והמחויבות מאידך. אז מוכנים?

איך מנהלים יום עבודה בחיי העצמאי?

  1. הגדרת שעות עבודה – ראשית הגדירו את שעות העבודה שלכם. מתי אתם מתחילים לעבוד? מתי אתם מסיימים? האם יש לכם הפסקת צהריים? האם אתם עובדים כל השבוע? האם ישנם ימים חופשיים? ההגדרה הזו תאפשר לכם לפשט כמה שעות עבודה עומדות לרשותכם ובהתאם שיבוץ המשימות שלכם. כך למשל, תוכלו להחליט עד איזה שעה אתם לוקחים לכם את הפסקת הקפה של הבוקר, או כמה זמן יש לארוחת הצהריים.

  2. משימות – בכל יום הגדירו את שלושת המשימות העיקריות שלכם. מהן שלושת המשימות הכי משמעותיות מבחינתכם ליום הזה? פשטו אותן למשימות פשוטות וברורות, כדי שתוכלו לדייק לעצמכם מה עליכם לעשות. צרו תעדוף למשימות שלכם ודייקו מהי המשימה החשובה והדחופה ביותר ואיזו אחריה. כך תוכלו ליצור סדר לעשייה שלכם.

  3. זמנים – הגדרתם משימות? מעולה, עכשיו הגדירו זמנים ברורים לכל משימה. כמה זמן נדרש לכם להשלמתה? תדאגו לפרק את המשימה כך שפרקי הזמן לא יעלו על שעה. למשל: במקום כתיבת 8 פוסטים לחודש דצמבר, רשמו כתיבת פוסט כשמונה משימות נפרדות.
    הפירוק הזה יאפשר לכם להתמקד ובד בבד לסמן "וי" על משימות רבות יותר, דבר שיתרום למוטיבציה שלכם.

  4. סביבה נטולת הפרעות – אחד האתגרים הכי גדולים, הוא הסחות דעת. אתגר זה הופך למשמעותי עוד יותר כאשר עובדים מהבית. הגדרתם שעות עבודה? הגדרתם משימות? זה הזמן להשתיק את הסלולרי, לסיים לארגן את הבית לפני תחילת יום העבודה או להתעלם מכך לחלוטין. סלקו את כל הסחות הדעת וצרו לכם סביבת עבודה נקייה מרעשים.

  5. דיווח – בחרו לכם מישהו שתוכלו לשתף אותו בהספק שלכם. הוא יהיה השותף שלכם להצלחה, לבקרה על המשימות שלכם ויוכל לחזק אתכם בעשייה שלכם. עדכנו אותו בכל יום מה אתם מתכוונים לעשות ובסופו של יום מה הספקתם. לא תאמינו כמה ההתחייבות בפני מישהו אחר מגבירה מוטיבציה.

אין ספק להיות עצמאי דורש משמעת עצמית ומחויבות. המפתח להצלחה הוא ליצור סדר יום שמשרת אתכם ויצירת מיקוד מדי יום ביומו. שיהיה בהצלחה!

אהבת?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email