איך קופצים למים? איך עושים את הדברים באופן כללי ובעולם העצמאי בפרט?

קופצים למים

השבוע נפגשתי עם לקוחה שאמרה לי שאני סופר אמיצה. האמת? הייתי ממש נבוכה. מעולם לא ראיתי את עצמי כאמיצה. צחקתי והסברתי לה שאני מתה מפחד מכל כך הרבה דברים ושהיא לא יודעת על מה היא מדברת. ואז היא אמרה לי, שאולי אני מפחדת, אבל אז אני פשוט עושה, כשאחרים קופאים במקום.
ישבנו יחד לפגישה ואחר כך התחלתי לחשוב על זה. אני אמיצה? לא נראה לי, אני פשוט בונה לי תכנית פעולה לכל התמודדות שעומדת בפניי, זה לא ממש אומץ…
אני מחשיבה את עצמי כקופצת למים. מה ההבדל בטח אתם שואלים, אז זהו שיש הבדל. כשקופצים למים, בודקים שיש מים, בודקים מה גובה המים, בודקים אם אנחנו מוכנים להירטב וחושבים על איזה כיף הולך להיות מכך.

אז איך אני קופצת למים?

  1. סיכון מול סיכוי – אני בודקת עם עצמי מה כבר יכול לקרות? אני רושמת לפניי מה הכי טוב שיכול לקרות אם אעשה זאת? מה הכי גרוע שיכול לקרות? אני ממש בונה לי טבלה בראש או על הנייר. אני מתחילה לעבור על התסריט השלילי ופותרת לי את כל האתגרים אחד אחד. לפעמים התסריט השלילי חזק יותר, אבל יש לי את התשוקה לכך, אז התסריט השלילי הופך לחסר משמעות.

  2. כן או לא – אחרי שאני רואה את התמונה העומדת לפניי, אני בוחרת האם ללכת על זה או לא. האם יש לי תשוקה לפרויקט הזה? והיה וכן, היות וזה מה שמניע אותי, אני בוחנת האם המחירים שעליי לשלם הם ראליים מבחינתי והרווח (רווח רגשי, כספי וכו') הפוטנציאלי משרת אותי. אז אני מכריעה אם אני הולכת על זה או לא.

  3. תכנית עבודה – היה והכרעתי שאני הולכת על זה, אני מתחילה לבנות לעצמי תכנית עבודה ברורה. מה אני עושה, מתי, מהם הצעדים לעשייה, מהן אבני הדרך לשם, מהם המשאבים הנדרשים לכך. כך למעשה המחשבות מתחילות לרקום עור וגידים והן נמצאות רגע לפני הגשמה. זו בדיוק המהות של תכנית העבודה, פירוט של כל הצעדים הנדרשים לעומקם ולרוחבם.

  4. קופצים למים – יאפ, קופצים למים. המים לפעמים מפתיעים אותנו, קצת קרים יותר ממה שחשבנו, קצת עמוקים יותר או רדודים יותר, אבל קופצים. כאן למעשה אני מתחילה לממש את תכנית העבודה שהגדרתי, אך עושה התאמות שנדרשות בהתאם ל"מים" שפגשתי.

 

השלבים האלו, לפני הקפיצה למים, עושים לי סדר. יוצרים לי חשיבה מוקדמת וראלית שמנפצת לי את הפחדים הלא ראליים, הרגשיים, והכי חשב את הקולות הקטנים האלו שיכולים לחבל בכל. מעבר לכך, אני פותרת את האתגרים העומדים מולי עם פתרונות מעשיים וראליים שפותרים את האמוציונאליים. כאשר הכל הופך לראלי, מאורגן ומסודר, אני מצליחה להחליט האם אני רוצה לקפוץ למים.

הקפיצה למים פגשה אותי כמה וכמה פעמים בחיי, אם בחיים האישיים או המקצועיים. מצאתי שכך אני קופצת למים מידי יום ביומו בחיי העצמאיים, עם הלקוחות שלי או לחילופין עם משפחתי. אז אומץ? לא בטוחה שאני אמיצה, כמו שאני מחושבת ונחושה לעבוד מתוך התשוקה שלי.
מאחלת לכם באהבה גדולה לקפוץ למים וליהנות מהם לאורך כל הדרך!

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט

הזמנה

בא לך להיפגש? הפגישה והקפה עליי :)

דילוג לתוכן