ההשראה היא כל כך משמעותית בעסק שלנו, אך איך מקבלים השראה? איך יוצרים את ההשראה?

איך מקבלים השראה

אנחנו מחפשים אינספור פעמים מקורות להשראה, יצירת חדשנות, חידושים והמצאות בעסק שלנו. אז שאלתי עצמאיים מה המקור שלהם להשראה הוספתי על כך עוד מקורות שלי וכל נוצר לו מאגר השראה גדול, שיוכל לשמש את כולם, אז מוכנים? קבלו השראה!

  1. טבע – שינוי המקום שבו אנו עובדים, יציאה לטבע, אפילו לטבע הקרוב היותר אלינו, יכולה ליצור עבורנו השראה חדשה. שינוי האווירה מארבעה קירות לעולם הטבע, יכולה ליצור שינוי גדול. למשל, הליכה בפארק, בים, בשדות וכו'. כך או כך המרחבים הללו כנראה פותחים את החשיבה שלנו ונותנים לנו מלא רעיונות חדשים. נסו ותיווכחו!

  2. כתיבה – אחד הדברים שעובדים לי זוהי כתיבה בלי מעצורים, כתיבה אינטואיטיבית, בלי לחשוב, פשוט לקחת דף ולהתחיל לכתוב את מה שיש על לבכם. לא תאמינו כמה דברים יכולים לעלות על הדף, לדייק, לתת השראה לדברים חדשים. בקריאה חוזרת אתם מוזמנים לסמן 5 ביטויים שנגעו בכם ומהם להתחיל לקבל רעיונות. נסו את זה!

  3. ספרים – קריאת ספרים מנתקת אותנו מהמחשבות, מאפשרת לנו להפליג לעולם הדמיון ולהיכנס לעולם אחר לחלוטין. "הניקוי" הזה מאפשר לנו להגיע מחדש לדברים, מנקה את המחשבות ויוצרת השראה נפלאה וחדשה למקומות שקודם לכן חשנו במקום ללא מוצא.

  4. ספורט – בספורט ישנו אתגר מנטלי ופיזי שאנו מוכיחים לנו שאנחנו מגייסים את המשאבים הנפשיים והפיזיים בכדי להתמודד עם האתגר. תוך כדי האימון יש זמן לזקק את המחשבות, לתת להן מקום אך לא גדול מידי. תחושת ההצלחה והאדרנלין שמזינים אותנו לאחר האימון גורמים לנו להתמלא באנרגיה וכך אנחנו ערניים יותר ומלאי כוח לעשייה.

  5. אנשים להשראה – אנשים שצמחו מתוך אתגרים, שחוו חוסר הצלחה וקמו מהמקום הנמוך ביותר, אנשים שהיו במחסור ודווקא מתוכו הביאו את השפע. אלו נותנים השראה לכך שכל החלומות נועדו להגשמה, כולנו ראויים לכך והכל אפשרי!

  6. שגיאות – נכון, אולי זה נשמע בנאלי, אבל לומדים מטעויות, ולאו דווקא בכדי לתקן אותן. לעיתים הטעות יוצרת משהו חדש, מוצר חדש, כיוון חדש, חדשנות שלא כיוונו אליה, אך היא כל כך מדויקת עבורנו ברגע שאנחנו רואים אותה מולנו.

  7. שיחה – פעמים רבות שיחה עם אנשים אחרים, סיעור מוחות, מייצר עבורנו רעיון חדש, ראייה מחודשת של הדברים. לא תאמינו אילו דברים נפלאים נוצרים שיחות עם ילדים, היות והם פורצי גבולות מטבעם, אצלם הכל אפשרי. הם בקלות משליכים מתחום אחד לאחר ופותחים אפשרויות שלא יכולתם לחשוב עליהן.

  8. מוזיאון – ביקור במוזיאון, יכול להוות השראה נהדרת ליצירתיות חדשה. בעולם האומות אפשר להפליג לעולמות חדשים ונהדרים. באותו האופן מוזיאון על יזמים, אנשי חזון ועוד, יכולים לתת השראה ענקית. אני יכול להעיד שביקור במוזיאון של הלנה רובינשטיין יצר לי רעיונות חדשים למאמרים ופוסטים.

  9. תמונות – לא תאמינו, אבל שיטוט קל במאגרי תמונות יכול לתת רעיונות נפלאים וחדשים למוצרים, שירותים, פוסטים ומה לא. אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, אך היא במקרה הזה מייצרת מלא מילים ורעיונות. נסו את זה, בלי לחשוב הרבה, פשוט לדפדף בתמונות.

  10. לקוחות – כל כך הרבה קורה בתקשורת שלנו עם הלקוחות. יש אינספור אמירות מתחת ומעל פני השטח. הקשבה איכותית אליהם תוכל לתת לכם השראה ליצירה מחודשת, ליצירה חדשה ודיוק של הדברים. לעיתים קרובות אני מוצאת את עצמי כותבת לי משפט מתוך פגישה שהייתה לי, מפתחת אותו לאינספור דברים: פוסטים, מאמרים, שירותים חדשים, שיתופי פעולה ועוד. נסו להיות קשובים יותר ותקבלו השראה גדולה ומדויקת.

בסופו של דבר ההשראה נמצאת סביבנו כל הזמן בכל רחשי המציאות שלנו. החוכמה היא ליצור הקשבה לכל אלו, להבין שכל דבר ועניין יכול להוות עבורנו השראה, אנו רק צריכים לבחור להקשיב. מזמינה אתם להוסיף עוד רעיונות נוספים להשראה שיש לכם.

 

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט

הזמנה

בא לך להיפגש? הפגישה והקפה עליי :)

דילוג לתוכן