כאשר אנו יודעים באופן מדויק את רמות ההכנסות ורמת ההוצאות של העסק שלנו, קל לנו יותר לקבל החלטות מושכלות יותר בנוגע להשקעות עסקיות חדשות. בדיוק לשם כך כתבתי לכם כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם וליצור את הסדר הפיננסי בעסק שלכם.

ניהול פיננסי בעסק

אני מוצאת עסקים רבים שרואים בניהול ההיבטים הפיננסיים שלהם עול. אין ספק, לעיתים זה יכול להיות מייגע ואפילו מתסכל, אך ניהול פיננסי נכון יכול ליצור שינוי מהותי בעסק שלך.

כאשר אנו יודעים באופן מדויק את רמות ההכנסות ורמת ההוצאות של העסק שלנו, קל לנו יותר לקבל החלטות מושכלות יותר בנוגע להשקעות עסקיות חדשות. בדיוק לשם כך כתבתי לכם כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם וליצור את הסדר הפיננסי בעסק שלכם.

בואו נתחיל:

  1. הפרדה בין האישי לעסקי – הכי נוח לנהל את כל ההוצאות וההכנסות מחשבון אחד, אין לי ספק. עם זאת המיזוג הזה בין החשבונות מסרבל את היכולת ליצור מעקב אחר ההכנסות וההוצאות העסקיות שלכם, עאשר אלו מתחילות לצבור נפח. היום הבנקים מציעים חשבונות עסקיים עם עמלות מופחתות, בשיוק כמו החשבונות הפרטיים, כך שאין פה היבט של הפסד כלכלי. באופן הזה תוכלו לראות את מפת העסק שלכם באופן מדויק: מהן ההוצאות, מהן ההכנסות, מהו התזרים שלכם ומהי הרווחיות שלכם. שיקוף של כל הנתונים הללו יקל על ההתנהלות שלכם.

  2. מערכת חשבונות דיגיטלית – אחד החידושים הנפלאים שיש בשנים האחרונות היא מערכת חשבוניות דיגיטלית. מעבר לקלות שבה ניתן להוציא חשבוניות וקבלות ללקוחות, יש בה את האפשרות לנתח נתונים ולקבל דוחות בלחיצת כפתור: פילוח הכנסות, פילוח הוצאות, פילוח לקוחות, דוחות כספיים ועוד ועוד. אני נעזרת בדוחות הללו על בסיס חודשי וזה יוצר מיקוד ודיוק לעבר החודש הבא.

  3. תכנון מראש – בנו לכם תכנית שנתית, לפי רבעונים. בכל רבעון ורבעון הגדירו את העשייה שלכם, את אבני הדרך המשמעותיות שאתם רוצים להשיג. הגדירו את המשאבים הנדרשים לכך ובמקביל את צפי ההכנסות שלכם. בדקו האם התכנית עומדת ביעד הרווחים שהגדרתם? האם אתם יכולים לעמוד בהוצאות הללו? כך יהיה לכם תכנון פיננסי של התקציב, במקביל להגדרות אבני הדרך החשובות שלכם.

ניהול פיננסי מרתיע עסקים רבים. עם זאת הבחירה שלא להתמודד עם ההיבטים הכלכליים של העסק ו"לזרום" הינה מסוכנת ועלולה להביא לפגיעה ממשית בעסק שלכם. אני מבטיחה לכם, כי ברגע שתתמודדו עם המספרים, תגלו שהם הזדמנות ולא איום. הזדמנות לשיפור, דיוק וצמיחה. בהצלחה!

זה יכול להיות כך אצלך

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט

הזמנה

בא לך להיפגש? הפגישה והקפה עליי :)

דילוג לתוכן