איך יום האהבה קשור לעסק שלנו? איך שומרים את ניצוץ ההתרגשות לאורך זמן?

להתאהב בעסק שלך

זוכרים את הרגע שהתאהבתם? ההתרגשות? הפרפרים? בדיוק ככה אנחנו מרגישים בתחילת דרכנו העצמאית. הכל מרגש, הכל חדש, כל הזמן זה משתפר ומפתיע, ואנחנו? מלאים בהתרגשות ומקבלים את הכל באהבה. זהו שלב ההתאהבות הגדולה שלנו.

אחרי ההתאהבות שלנו מתחילה השגרה. פתאום זה קצת פחות מרגש, פתאום יש אכזבות קלות יותר ופחות. אנחנו קצת פחות מקבלים את הכל באהבה, אלא מרגשים לעצמנו להיות יותר ביקורתיים, יותר נוקשים וכן, לעיתים זה מגיע אף לחשיבה "דרכנו לאן".

בכנות? לא לכולם מתאים להיות עצמאיים וזה לגיטימי לחלוטין. זה בסדר גמור להיפרד ואתם לא צריכים אישור של אף אחד לכך. אבל, אם אתם בוחרים בעסק שלכם ואם אתם מלאים בתשוקה אליו, בדיוק כמו בכל מערכת יחסים, צריך לפעול לשם כך.

אז מה עושים?

 1. לחדש – אחד הדברים שתמיד מוסיפים עניין במערכות יחסים הוא חידושים והפתעות. צרו חדשנות בעסק שלכם, בכדי שתישמר חדוות היצירה שלכם.
  בנו מוצרים ושירותים חדשים, חשבו על כיוונים וצרכים חדשים לגמרי המדברים לקהל שלכם. הפתיעו גם אותם, שיתרגשו אתכם! נסו לבחון כיצד אתם יכולים לדבר גם לקהלים המשיקים לקהלים שלכם, כך שלא תצטרכו לבנות את כל המערך שלכם מחדש, אלא רק "לתבל" אותו.

 2. שינוי אווירה – במערכת יחסים חדשה הכל מרגש. לאחר מכן יש את ההרגלים שלנו: האוכל שאנחנו אוהבים בעיקר לאכול, מקומות הבילוי שאנחנו אוהבים, ההרגלים המתקבעים.
  שנו את המקומות הקבועים שלכם: המקומות להצגת המוצרים, לפגישות עם לקוחות, לעבודה עצמאית, מוזיקת רקע ועוד. שינויי אווירה יכולים לעשות פלאים. תרגישו מה אפקטיבי עבורכם יותר ומה פחות, תבינו כיצד ניתן למנף את האווירה שאתם נמצאים בה לאווירה טובה עוד יותר. שינויים קלים שכאלו יכולים ליצור שינויים משמעותיים וגדולים מאוד עבורכם. נסו ותיווכחו.

 3. מערכת תומכת – גם כשאנחנו במערכת יחסים עם בן/בת זוג, אנחנו מקיימים מערכות יחסים תומכות עם חברים נוספים, משפחה וכו'. בדיוק באותו האופן צרו לכם את מערכות היחסים התומכות לעסק שלכם: מערכת חברים ועסקים תומכים.
  בהיבט העסקי אלו הם שיתופי פעולה יתמכו בעסק שלכם, יגרמו לו לעבוד ולאפשר לכם להוריד הילוך מידי פעם, כי אחרים יעשו זאת עבורכם (בהנחה שמדובר בשיתופי פעולה איכותיים). שיתופי פעולה ימנפו את שני הצדדים, וכפי שמפגש עם אנשים אהובים תורמים למצב הרוח שלנו ומטעינים אותנו, כך גם שיתופי פעולה.
  בהיבט האישי מדובר במערכת חברים ועסקים תומכים, בכדי שתוכלו להיעזר בהם לקבלת נקודת ראות חדשה על הדברים, שתוכלו להיעזר בהם בעתות משבר.

 4. יצירת געגוע – כאשר אנחנו לא מתראים לכמה ימים, הגעגוע גדל. אנחנו נזכרים מחדש מה אנחנו אוהבים בבני הזוג שלנו, מה גרם לנו להתאהב ומה היינו רוצים לעשות בכדי לשמח אותו. באותו האופן אני ממליצה לעשות עם העסק שלכם. קחו לכם הפסקות קלות. אני למשל לא עובדת בשישי – שבת. מצאתי שזה מתיש אותי ומותיר אותי ללא כוחות לשבוע החדש, או לחלופין יש לי ימים קצרים בכדי שאוכל לבלות עם המשפחה וחברים, בהם אני משאירה באהבה גדולה את המחשב במשרד ונהנית מהשקט.
  צרו את הגעגוע לעסק שלכם, לא תאמינו עם כמה כוחות מחודשים תגיעו!

 5. לתקשר – תחשבו על הסיטואציה הבאה: בן/ בת הזוג שלכם הפתיע אתכם ביום מאתגר במיוחד, הגיע אליכם עם הפתעה שאתם אוהבים והודיע לכם שעכשיו יוצאים לכמה ימים לחופש, שהכל מאורגן ומסודר, רק צריך לצאת. אין ספק, חלומי. כמה הסיפור הזה מועצם ומרגש מחדש כאשר אנחנו מספרים זאת לאחרים? כל חבר שאתם מספרים לו מתרגש יחד אתכם ואתם מבינים כמה זכית ומוקירים כל פעם מחדש את המחווה.
  בדיוק כך עשו בעסק שלכם. תקשרו את ההצלחות שלכם, תקשרו את הדברים הטובים שמתרחשים בן, שאתם נהנים ממנו, שעושים לכם טוב. התקשור יהדהד את ההצלחה שלכם ויעצים אותה. ייתכן ובתחילה זה ירגיש קצת לא טבעי, אך מהר מאוד תבינו את האפקט שזה יוצר.

האידיאל הוא שהעסק שלנו ירגש אותנו כל יום מחדש. עם זאת, עם כל הרצון זה לא יקרה מעצמו. בדיוק כפי שהייתם משקיעים במערכת יחסים שיש לכם עם בכיר לבכם, כך השקעה בעסק שלכם צניב את ההתרגשות, התשוקה לעשייה ושמירה על ההתאהבות בעסק.
אז יום אהבה שמח, בעסק ובחיים האישיים

היה מעניין?

מזמינה אותך להיפגש איתי ונראה איך אפשר ליישם את זה בעסק שלך!
רק למלא את הפרטים, הקפה והפגישה עליי!

מזמינה אותך לשתף:)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email